Biebrza swamps

REISE:

 

„Spływ Kajakowy Biebrzą
 

DSC00584

Dzień 1 

Przyjazd, zakwaterowanie, obiadokolacja,

Dzień 2 

śniadanie o godzinie 8.00. Po śniadaniu wyjeżdżamy do miejscowości Goniądz, wsiadamy na kajaki i rozpoczynamy spływ. Po przepłynięciu około 10km mijamy most drogowy na trasie Białystok-Ełk, nieco poniżej podwójny most kolejowy, następnie po prawej stronie mijamy ujście Kanału Rudzkiego. Po przepłynięciu kolejnych 5 km, na ostrym zakręcie w prawo, po lewej stronie, bardzo dogodne piaszczyste miejsce  do odpoczynki i kąpieli. Nabrawszy sił, ruszamy w dalszą drogę. Po pokonaniu kolejnych 10km docieramy do Białego Grądu, z daleka po prawej stronie widoczna wieża obserwacyjna. W tym miejscu kończymy dzisiejszy odcinek, całość ok 25km, orientacyjny czas to 5-6 godzin. Powrót do Leśniczówki, obiadokolacja, czas wolny..

Dzień 3

8.00 śniadanie, po śniadaniu wyjazd do Białego Grądu, gdzie rozpoczynamy dzisiejszą część naszego spływu. Po przepłynięciu ok. 15km docieramy do miejscowości Burzyn. Jest to dobra miejsce na odpoczynek, kąpiel czy uzupełnienie zapasów w pobliskim sklepie. Następnie docieramy do ujścia Biebrzy do Narwi. Spływ kończymy przy dużym moście na trasie Białystok-Łomża. Długość dzisiejszego odcinka to około 18km. Powrót do Leśniczówki. Obiadokolacja.

Dzień 4

8.00 śniadanie, rozjazd.

Jest to oczywiście jedna z propozycji zrobienia spływu kajakowego biebrzą. Możliwe jest wydłużenie lub zmodyfikowanie trasy. Do każdej sytuacji podchodzimy w sposób indywidualny. Dotyczy to zarówno przebiegu trasy, czasu trwania i wyceny.